4x4 versus běžkaři

Moderátor: Barry

4x4 versus běžkaři

Příspěvekod Výletníci » stř, 14 led 2009 20:30

Čauky lidi,
1. 1. 2009 jsme vyrazili na hory na vyjížďku. Chtěli jsme projet silnici z Cínovce na Vitišku. Ti, co pluhují silnice, končí s protahem u poslední chaty směrem z Cínovce na Vitišku. Je to slušná halda (dá se objet 8)). Dál na můstku je malá hromádka sněhu. Přes tu jsme se přehoupli a tu se objevili tři běžkaři a začali nám hubovat, že jim ničíme stopu. Po marném vysvětlování, že jedeme kolama mimo stopu, nám začali vyhrožovat policií a když jsme jim řekli, ať ji zavolají, že silnice je přístupná pro všechny, žádný zákaz vjezdu, na který se odvolávali, že silnice je označena pouze cedulí - komunikace se v zimě neudržuje, řekli nám - cituji: "Tak nás přejdeťe" a postavili se na příč cesty. Krev nám hodně bubnovala ve spáncích, ale nakonec jsme jim s přáním šťastného nového roku dali sbohem a přehoupli se nazpátek a rázně odjeli směr Cínovec.

Tahle zkušenost nás přinejmenším pěkně namíchla a chceme se optat, co si o tom myslíte, popř., jak byste reagovali. A eventuálně, zda jste se někdo nedostal do obdobné situace.

P.S. Přejet je, není varianta. To bychom se ukázali jako oni, sobečtí hlupáci.

Díky za reakce...
Toyí 4runner 3,0 TD & Báwík 325 tds
Drsoň & Jasoň prostě .....gangster cars..... 8)
Výletníci
Autoškolák

Příspěvekod Kometa » stř, 14 led 2009 20:36

Tohle jsme řešili nedávno při poslední akcičce. Tuším, že Barry k tomu měl vysvětlení téhle dopravní značky.
My jsme ale měli s běžkařema jiný zážitek. Viděli nás jak taháme zapadlá auta a přišli se nás ptát, jestli jsme spokojení když si jezdíme po horách autama a jestli nám to dělá dobře (všichni byli v důchodovém věku). Nikdo z nás nepochopil, co si tím potřebovali dokázat, tak jsme se tomu jen zasmáli a pokračovali jsme. Upozorňuji, že jsme si dávali VELKÝ pozor, abychom se pohybovali úplně mimo běžkařské stopy.
Obrázek
Kometa
Offroad maniac

Příspěvekod Flare » stř, 14 led 2009 20:49

Redukovanoou jedničku a volným pohybem auto nechat jet, oni by se uhnuli 8) :o

U důchodců je to sport, nemaj co dělat tak pruděj.
Flare

Nissan Patrol GR Y61 2.8TD LWB
Flare
Spolujezdec

Příspěvekod Doďa » stř, 14 led 2009 20:52

Když bych měl čisté svědomí, že jsem přijel po silnici a dál bych po ní chtěl pokračovat (mimo stopy běžkařů), tak bych nastartoval auto a zůstal v teple a počkal bych až oni trochu omrznou a odjedou - počítají stím že budou sportovat a tím se zahřejí... :lol: :lol:

jinak když narazíš na vola tak i tank je málo.. :cry: :cry:
www.maniacoffroaders.com
.... proč jezdit MT, když je větší sranda na AT ....
PoloVůz
Doďa
Offroad bůh

Příspěvekod JaCi » čtv, 15 led 2009 08:42

bezkar nema (byt na neudrzovane) silnici co delat!! Policajti by urcite neprijeli (vcas) - takze ja bych si je vyfotil, pozadal pripadne o obcanky, poprosil o to aby uhnuli, vyfotil znovu (natocil) a pak bych pomalu vyrazil...
...rikat Patrolu dzip je stejny jako rikat vetroni tryskac...
Jeep WJ 4,7 V8 a Mitsubishi Pajero I 2,6 zivim se sitema a compama a autum mooc nerozumim :-(
JaCi
Offroad expert

Příspěvekod John » čtv, 15 led 2009 09:09

Pokud bych tam byl oprávněně, tak bych okamžitě volal policii já, že mi někdo brání ve volném pohybu(něco o omezování osobní svobody). Pokud bych tam oprávněně nebyl, poslušně bych otočil a našel si jinou cestu. Tady je zase třeba trochu taktiky......
Albert Einstein: Představivost je důležitější než vědomosti.
Jonas Ridderstrale: Inovace spočívá v otázce: ?Co kdyby??
John
Offroad bůh

Příspěvekod FrantaPoupje » čtv, 15 led 2009 09:24

Mě mrzí, že někteří majitele 4x4 si myslí, že můžou všude. Jezdit ve stopě, navíc pokud šlo o strojově dělanou stopu, to jen potvrzuje.
FrantaPoupje
Čtyřkolkař

Příspěvekod mimouch » čtv, 15 led 2009 09:31

FrantaPoupje píše:Mě mrzí, že někteří majitele 4x4 si myslí, že můžou všude. Jezdit ve stopě, navíc pokud šlo o strojově dělanou stopu, to jen potvrzuje.

Na silnici to asi rolbou proříznutá stopa nebyla... Nicméně souhlas, lidi by měli být tolerantní a mít rozum. Pokud se to dá někudy objet, tak bych tam nejezdil, abych stopu neničil, jakkoli na průjezd mám asi zákonné právo.

Běžky jsou super sport a kolikrát má člověk radost i za kus silnice, kde se dá proběhnout, aniž by se brodil po prdel ve sněhu.
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Osky » čtv, 15 led 2009 09:37

chtěl bych vidět,jak by tam ti policajti dojeli :lol: že by Nivou? Měl jsem před vánoci podobný problém. Z Č. Jiřetína vede přes hřeben silnice 2. tř., která se v zimě neuržuje a vede na Bouřňák. Jel jsem tam tudy si zalyžovat a najednou předemnou dva ohromný sněhový valy. Redukovaná 2, plnej kotel, hop hop a stojím v běžecké stopě. Nikde žádný zákaz vjezdu. Kdybych měl jet po jiné silnici, tak si zajedu 30 km. To je přece blbost. Ale kdo si může dovolit udělat běžkařskou stopu na silnici 2. tř., kde není vůbec žádný zákaz vjezdu?
Toyka 70, 2xARB, 2.5 TD - po 6 letech bezporuchove sluzby prodano
Ford Explorer, 4.0, 6V, 152kW, LPG(BRC) - minulost
jeep grand cherokee Wj, 4.7, V8, 4palce kit, automat. zadni spera Spartan
Osky
Offroaďák

Příspěvekod FrantaPoupje » čtv, 15 led 2009 09:38

přesně tak
FrantaPoupje
Čtyřkolkař

Příspěvekod Tom.99 » čtv, 15 led 2009 09:43

tak mi byli o víkendu a měli něco obdobného. Byli jsme na zafokané komunikaci, kde jsme řádili a přijeli běžkaři. Jeden z nich byl bývalí policista. Taky pronesli něco o ničení tratí, klidně kolem nás mohli proklouzal (on sice na poli nebyl sníh), ale když viděli, že už se tam žene i traktor tak se chvilku dívali a pak odklouzali zpátky!
A to odkud jsme vjeli na vozovku, tak je celoročně zákaz vjezdu, ale z druhé strany není...
Když se říká, JAPONEC až na konec!
Pák rád stojím na konci!!!!!! :-)

PATROLů není nikdy dost!!!!...No už asi ano :-(
Oni možná ti amíci nebudou zas tak zlí....
Tom.99
Offroad bůh

Příspěvekod Barry » čtv, 15 led 2009 09:44

Měli jsme stejný problém na silnici z Dlouhé Louky na Cínovec. Cesta je tam označena značkou "Jiné nebezpečí" (č. A 22) s dodatkovou tabulkou "silnice se v zimě neudržuje". Výnam značky A 22 cituji" která upozorňuje na jiná nebezpečí než ta, která je možno označit příslušnou výstražnou značkou; druh nebezpečí se vyznačuje na dodatkové tabulce vhodným symbolem nebo nápisem" konec citátu.... Je to značka výstražná nikoliv zákazová.

Bohužel majitel felicie a běžek si to vyloží, jako že v zimě není silnice silnice, navíc když provozovatell blízké hospody a penzionu tuto silnici přehradí haldou sněhu a rolbou a chystá běžkařské stopy. Panu majiteli jako občasný běžkař a milovník hor fandím, ale bohulibá činost se tu změnila v bezohledný business.
Nehledě na to, že kolem dokola je několik jiných tras o které se stará a bezpočet lesních cest o které se starat může. Akorát silnice je tu jedna jediná.

Pokud vím tak veřejnou komunikaci nikdo nesmí svévolně znepřístupnit.

Přál bych panu majiteli rozhovor s někým kdo ten úsek nezná, jede podle navigace z Litvínova třeba do Drážďan, nebo za někým na chatu a po několika kilometrech stoupání do hor svou břichoplazkou zjistí, že se může otočit a je zase dolů a o několik údolí dál zase nahoru.
Mitsu L300 a Mitsu Pajero cabrio

Průvodce industriální i nedotčenou krajinou českého severozápadu.
https://www.facebook.com/offroadsafaricz
Barry
Offroad bůh

Příspěvekod Barry » čtv, 15 led 2009 09:46

Osky píše:chtěl bych vidět,jak by tam ti policajti dojeli :lol: že by Nivou? Měl jsem před vánoci podobný problém. Z Č. Jiřetína vede přes hřeben silnice 2. tř., která se v zimě neuržuje a vede na Bouřňák. Jel jsem tam tudy si zalyžovat a najednou předemnou dva ohromný sněhový valy. Redukovaná 2, plnej kotel, hop hop a stojím v běžecké stopě. Nikde žádný zákaz vjezdu. Kdybych měl jet po jiné silnici, tak si zajedu 30 km. To je přece blbost. Ale kdo si může dovolit udělat běžkařskou stopu na silnici 2. tř., kde není vůbec žádný zákaz vjezdu?

Plodil jsem svůj příspěvek tak dlouho, že jsi mezi tím napsal o stejným úseku a problému :lol:

Barry
Offroad bůh

Příspěvekod Barry » čtv, 15 led 2009 09:51

Aby můj příspěvek nevyzněl jenostranně a hystericky chci dodat, že bych taky zabíjel když někdo offem nebo 4kolkou jezdí po upravené stopě.
Upravit a spravovat tu stopu stojí velký úsilý a hejno peněz. Nicméne jsou tu cesty pro stopy a cesty pro silnice.

Barry
Offroad bůh

Re: 4x4 versus běžkaři

Příspěvekod Barry » čtv, 15 led 2009 09:56

Výletníci píše:Čauky lidi,
1. 1. 2009 jsme vyrazili na hory na vyjížďku. Chtěli jsme projet silnici z Cínovce na Vitišku. Ti, co pluhují silnice, končí s protahem u poslední chaty směrem z Cínovce na Vitišku. Je to slušná halda (dá se objet 8)). Dál na můstku je malá hromádka sněhu. Přes tu jsme se přehoupli a tu se objevili tři běžkaři a začali nám hubovat, že jim ničíme stopu. Po marném vysvětlování, že jedeme kolama mimo stopu, nám začali vyhrožovat policií a když jsme jim řekli, ať ji zavolají, že silnice je přístupná pro všechny, žádný zákaz vjezdu, na který se odvolávali, že silnice je označena pouze cedulí - komunikace se v zimě neudržuje, řekli nám - cituji: "Tak nás přejdeťe" a postavili se na příč cesty. Krev nám hodně bubnovala ve spáncích, ale nakonec jsme jim s přáním šťastného nového roku dali sbohem a přehoupli se nazpátek a rázně odjeli směr Cínovec.

Tahle zkušenost nás přinejmenším pěkně namíchla a chceme se optat, co si o tom myslíte, popř., jak byste reagovali. A eventuálně, zda jste se někdo nedostal do obdobné situace.

P.S. Přejet je, není varianta. To bychom se ukázali jako oni, sobečtí hlupáci.

Díky za reakce...

Mimochodem o vašem střetu jsem se dozvěděl předevčírem z Fojtovic... a že prej jestli v tom nějak nefiguruju :lol:

A posledně když jsem jeli tou cestou z Dlouhý Louky tak mi taky volili už druhej den. A že to byla hustá debata. No pak jsem se dotyčný slečně radši omluvil za prudkost s jakou jsem nás hájil. :oops:

Já si dám bacha abych tady něco neprovedl přecejen znám se a spolupracuju s lidma z hor.

Barry
Offroad bůh

Další

Zpět na 4x4 Krušnohorci