proč mi to chcípá

Kodiak, Grizzly,Bruin, Raptor...

Moderátor: koncak

proč mi to chcípá

Příspěvekod drkac » úte, 28 črc 2009 16:14

ahoj, mám dotaz. Občas se mi stane,že mi při rozjezdu nebo při couvání chcípne motor. Víceméně je to vždycky,když táhnu plnej vozejk,nebo jedu pomalu delší dobu, zastavím a pak se chci po chvilce znovu rozjet.

díky za radu

DRK
Polaris 850 XP EPS
Can Am Renegade 1000 Xxc
Polaris Outlaw 90
Traxxas E-REVO BRUSHLESS 1:10
http://drkac.rajce.idnes.cz
obsah ničím nenahradíš
drkac
Offroaďák

Příspěvekod fandah » stř, 29 črc 2009 04:38

Mam ten samej problém. Dělá to jen když je to teplý a když to šolýchám v malejch otáčkách při rozjezdu. Když dám hned od začátku plnej kouř, tak je to v pohodě. Asi je to nesouladem polohy klapky vzduchu a vysílače polohy klapky signálu do řídící jednotky. Jako by se klapka vzduchu neotevřela ale vysílač polohy daval signal že je otevřeno a řídící jednotka dávkovala více směsi a motor se ulil, nevím. Mám najeto cca 2000km, vím bezpečně že nový to nedělalo. Dělá to ještě někomu?
Grizzly 700 FI EPS
A venku chčije a chčije
fandah
Začátečník

Příspěvekod atys » čtv, 30 črc 2009 13:10

Zdravim.Som tu nový.Mam Grizzly 700, rok 08 a mam ten istý problem.Pravidelne skape ked zahriatu mašinu vypnem a po 15 min zase naštartujem a chcem sa pohnuť,občas aj 2krat po sebe.Zriedkavejšie sa to stava pri pomalej jazde ked jemne pridam.V servise mi poradiť nevedeli,len že mam jazdiť,že je to nové,že si to sadne.Mam najazdene 1300 km a dosť ma to štve hlavne pri praci s vozíkom.A robi mi to od sameho začiatku,od novoty.
atys
Špion

Příspěvekod Xawerius » sob, 01 srp 2009 22:55

Tohle je u grizzly naprosto běžné... Mě se to stalo teda naposled tak 2-3 měsíce zpět
Xawerius
Spolujezdec

Příspěvekod fandah » ned, 02 srp 2009 10:07

Mě to připadá jako nějáká sytémová vada v počítači, kdy se zvýšenou teplotou se přesune do jiné palivové mapy a v nizkých otáčkách sere na točení motorem. Je to totální chcípnutí. Zkoumal jsem to, dovedu to dostat do toho stavu vždy když chci. Obrana jedina, točit ho na větší otáčky.
Grizzly 700 FI EPS
A venku chčije a chčije
fandah
Začátečník

Příspěvekod drkac » pát, 07 srp 2009 08:47

tak možná vím,kde soudruh udělal chybu,ale nemusí to být ono, zatím testuju. Poněvadž mám soukromou benzínku kousek od baráku, tak jsem tam bral do Grizzlyho benzín pořád, a faktem je, že po zkušenosti s naftou do auta jsem tam už nikdy nebral. Tak jsem zajel k benzině,nalil do toho verva benzin a zatím se mi to nikdy neopakovalo, takže zatím tak
Polaris 850 XP EPS
Can Am Renegade 1000 Xxc
Polaris Outlaw 90
Traxxas E-REVO BRUSHLESS 1:10
http://drkac.rajce.idnes.cz
obsah ničím nenahradíš
drkac
Offroaďák

Příspěvekod kobrs » pát, 07 srp 2009 16:06

mě chcípál gladiator jenom kdyš my vypadlo sání vzduchu.
kobrs
Spolujezdec

Příspěvekod matys » ned, 16 srp 2009 22:56

čau myslím že to dělá senzor teploty vzduchu v sání jak dlouho stojíš vzduch ve filtru se ohřeje a jednotce to dává jiný udaj.když jedeš pomalu neochladí se to na standartní teplotu. řešení izolační páska odizolovat výfuk dost pod kapotáží topí.
matys
Návštěvník

Zpět na Yamaha