YAMAHA KODIAK

Kodiak, Grizzly,Bruin, Raptor...

Moderátor: koncak

Příspěvekod Laja22 » stř, 11 črc 2007 07:54

JARYN píše:Děkuji za rady ohledně těch lemů na Grizzly 450.Obeslal jsem šest oficiálních prodejců a hlavně 2x oficiální stránky Yamaha pro ČR a NIC!!!Yamaha u nás fakt špatný,Češi se ještě 18 let po revoluci nenaučily prodávat se vším co k tomu patří. V Německu to funguje jinak!Jako jediní se my ozvaly z Marimoto a napsaly,že stojí 5011Kč s DPH a do tří dnů je můžu mít.Abeco jsem posílal až dnes tak uvidíme.Mám moto Honda náhradní díly,doplňky mám do 24-48h od objednání a nemusím obvolávat půl republiky.

To máš pravdu, když jsem zjišťoval cenu světel na Kodiaka tak z Yamahy ČR se vůbec nenamáhali mi odepsat. V Abecu by to dokázali, cenu mi však napsat nezvládli... jediný kdo odepsal a zjistil cenu byl Vlasta Ťoupalík - quadprofi.cz

Co se týče 4kolek, mám dojem že všichni "oficiální" prodejci je vozí z Něměcka, většinou americké verze (konkrétně Kawa), sami drží 2letou záruku a když se něco vys... reklamují to v D.
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod Laja22 » stř, 11 črc 2007 11:53

JARYN píše:Děkuji za rady ohledně těch lemů na Grizzly 450.Obeslal jsem šest oficiálních prodejců a hlavně 2x oficiální stránky Yamaha pro ČR a NIC!!!Yamaha u nás fakt špatný,Češi se ještě 18 let po revoluci nenaučily prodávat se vším co k tomu patří. V Německu to funguje jinak!Jako jediní se my ozvaly z Marimoto a napsaly,že stojí 5011Kč s DPH a do tří dnů je můžu mít.Abeco jsem posílal až dnes tak uvidíme.Mám moto Honda náhradní díly,doplňky mám do 24-48h od objednání a nemusím obvolávat půl republiky.

Mám podobnou zkušenost, při shánění př. světel na Kodiaka jsem obeslal všechny "ofic" dovozce co jsem našel na netu:
- ABECO, odpověděli, cenu mi však nesdělili (ani po urgenci)
- YAMAHA ČR, nezájem bez odpovědi
- QUADPROFI.CZ, jediný Vlasta Ťoupalík mi dokázal zjistit i cenu

Nabyl jsem dojmu, že tady většina "ofic" dovozců (alespoň se tak tváří) dováží 4kolky z Německa (povětšinou US verze - alespoň u KAWI to tak je), shánějí české návody k použití (viz primoto) a sami drží 2letou záruku. Když se něco pos.... reklamují to v D....

Nějak nerozumím přístupu akreditovaných zástupců jednotlivých značek.... :-(
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod Laja22 » stř, 11 črc 2007 11:54

Mám podobnou zkušenost, při shánění př. světel na Kodiaka jsem obeslal všechny "ofic" dovozce co jsem našel na netu:
- ABECO, odpověděli, cenu mi však nesdělili (ani po urgenci)
- YAMAHA ČR, nezájem bez odpovědi
- QUADPROFI.CZ, jediný Vlasta Ťoupalík mi dokázal zjistit i cenu

Nabyl jsem dojmu, že tady většina "ofic" dovozců (alespoň se tak tváří) dováží 4kolky z Německa (povětšinou US verze - alespoň u KAWI to tak je), shánějí české návody k použití (viz primoto) a sami drží 2letou záruku. Když se něco pos.... reklamují to v D....

Nějak nerozumím přístupu akreditovaných zástupců jednotlivých značek.... :-(
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod Laja22 » ned, 23 zář 2007 17:44

Pls, nechci zakládat nové téma....

Potřebuji udělat výměnu oleje v dif a rozvodovce na Kodiaku 400 (US verze), nevěděl by někdo kolik a jaký oil?

Dále musím seřídit řazení, kvalty tam né úplně docvaknou, nemáte někdo zkušenost jak na to :?:

Díky :?
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod reynolds11@cz » ned, 23 zář 2007 17:57

no nemam Diff ale u naplne oleje mam vyrazene kolik mnozstvi tam mam lejt a oil nevim asi na prevody ???
"Odvaha je strach trvajicí o minutu déle" Gen. George S. Patton
VW Golf MKIII 2.0 GTI
"I myšlení občas škodí zdraví." Aristoteles

.. Středočeský OFF ROAD Klub ...
reynolds11@cz
Offroad maniac

Příspěvekod Laja22 » ned, 23 zář 2007 19:08

reynolds11@cz píše:no nemam Diff ale u naplne oleje mam vyrazene kolik mnozstvi tam mam lejt a oil nevim asi na prevody ???

No nevím ja to mám na brute takhle:
Přední diferenciál (equivalent - motorový olej)
Capacita: 0,4 L
Typ oleje: API SF nebo SG
API SH or SJ s JASO MA třídou
Viskozita: SAE 10W-40
Zadní rozvodovka
Capacita: 0,72 L
Typ oleje: Mobil fluid 424
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod ggggrrrr » ned, 23 zář 2007 20:39

Zdar,

je to SAE 80 API "GL-4"(hypoidní olej), běžná výměna je 0,23l a totální náplň 0,25l.
ggggrrrr
Tříkolkař

Příspěvekod Laja22 » pon, 24 zář 2007 07:09

ggggrrrr píše:Zdar,

je to SAE 80 API "GL-4"(hypoidní olej), běžná výměna je 0,23l a totální náplň 0,25l.

Díky, jen se zeptám do předku i do zadku? :)
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod ggggrrrr » pon, 24 zář 2007 08:37

Ano, je i do předku (tam je náplň 0,35l-0,40l). Já kupoval orig. ARAL, jenže neměli GL-4, tak mi bylo doporučeno GL-5 a už ho mám v grizzlym 2,5 roku a v pohodě.
ggggrrrr
Tříkolkař

Příspěvekod Laja22 » úte, 25 zář 2007 09:32

ggggrrrr píše:Ano, je i do předku (tam je náplň 0,35l-0,40l). Já kupoval orig. ARAL, jenže neměli GL-4, tak mi bylo doporučeno GL-5 a už ho mám v grizzlym 2,5 roku a v pohodě.

přiznám se že v tom mám trošku zmatek
GL 4 - převodový olej
GL 5 - hypoid

V ADT mi řekl mechanik, že neví jestli KAWA nebo YAMA do předku zakazuje hypoid, nicméně že dávají CASTROL

Tak jsem si ho objednal 8)
Obrázek
Laja22
Tříkolkař

Příspěvekod ggggrrrr » úte, 25 zář 2007 18:14

přiznám se že v tom mám trošku zmatek
GL 4 - převodový olej
GL 5 - hypoid

V ADT mi řekl mechanik, že neví jestli KAWA nebo YAMA do předku zakazuje hypoid, nicméně že dávají CASTROL

U kodiaka i grizzlyho je doporučen GL - 4 hypoid oil(do difu i rozvodky), já to jen pochopil tak, že je GL - 5 vyšší úroveň. Stejně jako můžeš do motoru nalít různý normy(API) se stejnou viskozitou(10W40). Ale oba GL-4 i GL-5 by měly být hypoidní.
Možná nás někdo unalejší opraví.
ggggrrrr
Tříkolkař

Dotaz-Yamaha Kodiak 400

Příspěvekod r.bielda » sob, 16 led 2010 21:00

Zdravim lidi, potreboval bych poradit, mam moznost koupit yamhu kodiak 400 rv 2003, je to dovoz Kanada ma to spz,ale ma to pouze jen jednu rychlost do predu, asi to nema redukci.Chci si jí poridit i pro to, abych s ni i občas odhrnoval snich a mam obavy jestli je to vhodne nebo jestli netrpi motor a taky jestli nejsou rozjezdy moc prudké, potom by to na to odhrnovaní asi moc dobre nebylo, byl bych moc rad kdyby mi nekdo poradil predem dekuji
r.bielda
Špion

Předchozí

Zpět na Yamaha