H2 po německu

...H1...H2...H3...

Příspěvekod rado nd » stř, 12 bře 2008 11:55

Nero píše:no v terene to spravi toto:

http://www.mojevideo.sk/video/184/humme ... erene.html

:D

To neber moc vážne, už sa to stalo aj tojke aj trolu.
rado nd
Spolujezdec

Příspěvekod BigTwin Jirka » stř, 12 bře 2008 18:40

mimouch píše:To je ale případ H2 a koneckonců dalších americkejch aut. Já jim to neberu, je to jejich kultura, dělat auta, který se tvářej jako něco. Off-road, kterej má pohon jen jedný nápravy, supersportovně se tvářící auto se 150HP motůrkem s čtyřkvaltovým automatem nebo sporťák se zadní tuhou nápravou.....

Mimouchu, tady se fakt nesejdeme. Jsou věci, které kritizuješ neoprávněně. Třeba ten "sporťák se zadní tuhou" naprosto s přehledem posvačí několikanásobně dražší zázrak techniky od Audi na okruhu, nejen ve sprintu (testy renomovaných evropských motočasopisů, kopie mohu dodat). Za další, ona se ta všelijaká auta třeba ani nechtějí tvářit jako offroady, to tak připadá nám, to my si pořád na něco hrajeme. Když amerikánec nepotřebuje u svého velkého auta 4x4, tak si ho prostě nekoupí a nepřipadá mu to blbé. U nás by se stal terčem posměch offroadových "odborníků". Já mám konkrétně u Exploreru extra udělané totální odpojování 4x4, abych si s tím autem mohl hrát jen na zadek (předek nejde normálně odpojit ani dočasně) a až ke konci zimy jsem zjistil, že jsem zapomněl trvale vypnuté a tedy jsem jezdil jen na zadek a absenci předního náhonu jsem ani nezpozoroval. Pro mě by to auto ani předek mít nemuselo, stejně má moc hezký lak, je čisté, bylo drahé, a já ho dobrovolně koupat do bláta nevezmu. A konečně, hodně lidí v USA ani neví, jaký mají objem motoru, auto berou jako konzumní předmět, který je nezajímavý. Oni mají jinou mentalitu, to ovšem neznamená, že jsou horší. Nehaním obvykle věci jen proto, že jim nerozumím. Já za sebe mohu s klidem napsat, že se mi s američany jedná daleko lépe než s našinci. Když mi nějaký Joe řekne, že mám krásnou motorku tak to tak i myslí. Když mi totéž řekne soused Josef tak vím, že si přeje, abych se na ní hodně rychle zabil. Ale nemůžu paušalizovat a ani nechci, život není dvoubarevný, dobrá věc může mít kaz a z hnoje roste obilí.
LR SIII 240D
ASSHOLES IN MIRROR ARE BIGGER THAN THEY APPEAR!
MOPAR or NO CAR!
BigTwin Jirka
Offroad bůh

Příspěvekod mimouch » stř, 12 bře 2008 20:08

Jirko, Ty sem sice dáš mou citaci, ale ani si jí pořádně nepřečteš. Já to nehaním a chápu, že je to US automobilová kultura. Mě osobně ale nesedí a hotovo. Prostě nechápu, proč bych měl mít auto, který vypadá jako auto do terénu, má parametry jako auto do terénu, má vzadu tuhou nápravu, která rapidně limituje jízdní vlastnosti na silnici a přitom to má hnaný jen zadek.

S tím srovnáním US pseudosporťáků a jejich evropských protějšků jsem to jako přehlídnul ;) Musíš srovnávat auta ve srovnatelných kategoriích.
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod BigTwin Jirka » stř, 12 bře 2008 20:12

mimouch píše:S tím srovnáním US pseudosporťáků a jejich evropských protějšků jsem to jako přehlídnul ;) Musíš srovnávat auta ve srovnatelných kategoriích.

Já vím. Když já se jenom hrozně těším, příští týden dorazí bráchovi Mustang Shelby GT a ten má zrovna tu haněnou tuhou. Tak promiň.
LR SIII 240D
MOPAR or NO CAR!
BigTwin Jirka
Offroad bůh

Příspěvekod mimouch » stř, 12 bře 2008 20:34

BigTwin Jirka píše:
mimouch píše:S tím srovnáním US pseudosporťáků a jejich evropských protějšků jsem to jako přehlídnul ;) Musíš srovnávat auta ve srovnatelných kategoriích.

Já vím. Když já se jenom hrozně těším, příští týden dorazí bráchovi Mustang Shelby GT a ten má zrovna tu haněnou tuhou. Tak promiň.

To chápu, na toho bych se těšil taky, doufám, že sem dáš potom nějakou reportážičku. To auto se mi líbí, vizuálně, motorem, charismatem. Ale třeba BMW M3 CLS nebo spíš Porsche GT2 bych s ním na okruhu spíš nedráždil ;)
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod BigTwin Jirka » stř, 12 bře 2008 20:42

mimouch píše:Ale třeba BMW M3 CLS nebo spíš Porsche GT2 bych s ním na okruhu spíš nedráždil ;)

Ne s tímhle ne, na tyhle je ve stodole připravený Dodge, che che. Shelby je vizuální klenot.
LR SIII 240D
MOPAR or NO CAR!
BigTwin Jirka
Offroad bůh

Příspěvekod harley » čtv, 13 bře 2008 09:33

Mimouchu ani my dva se v tomhle nesejdem,jak říká Jirka.
Já američan nejsem,ameriku nežeru a mám i vlastní vyhraněnej názor na ně ale nicméně v technice a především automobilismu jsou jejich produkty pro mě špička.Jak po stránkách dizajnu,parametrů tak i přístupu k věci. Ty říkáš že jsou divný když mají SUV jen se zadním náhonem.Vždyť kde je psáno,že SUV musí do terénu? je to jen velkej kombík a proč má ženská někde na Floridě,kde největší kopec je duna na pláži a ani sníhh tam nepadá,živit auto 4x4? Mě nepříjde divný že tam lidi jezdí tak jako tady Formanem ,velkejma pickupama ve velikosti vejtřasky.Proč se má několikačlená rodina mačkat vpřiprclým kombíku když si můžou ten kombík koupit větší a který je va kategorii SUV? Já jezdím v evropě,jsme tříčlená rodina a dlouhán nejsem,přesto mi příjde můj Jeep malej a vyhovovala by mi velikost Suburbanu.
Je tohle zvláštní. Když si někdo koupí SUV a vezme ho do terénu,tak se mu všichni smějou a odsuzujou.Když s SUV jezdí jen silnici,má tam chromový rámy a kola s nižším profilem,tak se mu ti samý zase smějou a odsuzujou,že auto 4x4 nevezme do terénu.

Americký sporťáky. Ty víš,že mám rád BMW a mám možnost si s ním kdykoliv zajezdit a ještě k tomu ve vostrý úpravě. Je to zážitek o tom žádná ale je to trochu takový bez šťávy. když řídím US auto,tak je to ovládání stroje.Takový přímý a s člověkem v propojení.Stejně je to u motorek.Proč myslýš,že jezdím na HD? je to natur ovládáná síla stroje. A tu žádný hi-tech nepřekoná.
Nemusím bejt američan abych neobdivoval a nevyhledával tenhle způsob,klasickej, přístupu ke strojům. Já si vůbec nemyslím,že američani dělají auta jen tak "jako" . Naopak! Oni právě dělají jen ty pravý a poctivý,neříkám že nejlepší,to je rozdíl, ale žádný kašírování jen to co vidíš a jen funkční. jestli dělají "jako" auta a motorky,proč je všichni kopírují? A ještě blbě! Jejich průměrný sporťáky vždycky byly a jsou na úrovni či vyšší než evropský předražený supersporty. Né že bych nežral Ferrari či Lamborghiny a pod. ale výkonově jsou na tom stejně jako většina US sporťáků,který si ani superstport neříkaj.Protože jsou to jen takový výchozí polotovary pro další úpravy a ještě k tomu je většina používá pro denní ježdění.O zhruba desetinový cenně o proti evropskejm,nemluvě.
Není frajeřina a žádný umění projet zatáčku s počítačem navrhnutým podvozku a i počítačem řízeným ale frajeřina je mít přes 500Hp a v zadu tuhou s moderním přístupem přychycenou k autu. Zrovna to je jedna s věcí,kterou já na Mustangu obdivuju a kterou bych já při koupi upřednostňoval. Podívej,už dlouhojezdím na HD a už mě nebaví ty odpérovaný zadní vidlice.Můj další projekt pro mě,bude ve tvrdým rámu bez pérování.Pořádnej silnej motor a asi ruční řazení s nožní spojkou. Moc technickej pokrok to není ale zase vím že něco řídím a ovládám.Je to trochu podobný.

Jinak doslova se vším co napsal Jirka se ztotožňuju 8) :P
Jeep Wrangler JK Unlimited-X, 3,8 V6 automat, 2,5" Teraflex lift,33"M/T Cooper

www.properform.cz
harley
Offorad ikona

Příspěvekod mimouch » čtv, 13 bře 2008 10:14

Harleyi, jak říkám, chápu to. Ale nesouhlasím. Stejně, jako bys' Ty nesouhlasil s někým, kdo by tvrdil, že pořádný poctivý auto jezdí na páru a má dřevěný loukoťový kola. I když bys' třeba jeho přístup chápal :wink:
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Nero » čtv, 13 bře 2008 11:11

Harley, musim povedat, ze si hlboko vazim tvoje vedomosti z oblasti automobilizmu a problematiky Jeep-ov, ale dovolim si nesuhlasit s tebou... babe na Floride musi stacit Honda (Acura) Civic, naco jej je autobus s 8litrovym motorom a 25 litrovou spotrebou...

podla http://www.fresnogasprices.com/ je momentalna priemerna cena za galon (3,78l) bezninu v USA 3,495$ t.j. 19,79 Sk/liter, t.j. cca 15,3 CZK/liter

je toto normalne??? aby sme mi doplacali na ich rozhyckanost??? dolar im pada zo dna na den do vacsej riti, ale oni si od huby neodtrhnu, naopak, radsej podporia Kosovo v zaujme svojich buducich planov na vplyv v Europe...

ale dakujem im za to, ze stvorili Jeep (aj to boli urcite pristahovalci s Europy :) ), aj ked ja som zvolil spagheti diesel :P
Jeep GrandCherokee ´96 IronMan
Nero
Návštěvník

Příspěvekod Hopik » čtv, 13 bře 2008 11:26

Já jsem osobně štastnej,že si můžu vybrat,čím budu jezdit a jak. :wink:
OPRAVY A PŘESTAVBY OFF ROAD VOZIDEL - Tel.:777 170 724

http:// www.offroad-upravy.cz

http:// www.offroad-kladno.cz

http://www.hoppe-reality.cz
Hopik
Offroad maniac

Příspěvekod harley » čtv, 13 bře 2008 20:22

Nero, :?: :?: :?: :?

Lehce nechápu souvislost.Ani s Kosovem ani s paní s Floridy.

www.properform.cz
harley
Offorad ikona

Příspěvekod DwPetr » čtv, 13 bře 2008 20:50

harley píše:Nero, :?: :?: :?: :?

Lehce nechápu souvislost.Ani s Kosovem ani s paní s Floridy.

No
1) že si tě váží, což není sám
2)Má jinej názor na to co jsi popsal o americkým automobilismu
3)Tím že američaní se vozej ve velkoobjemovejch autech, stoupá spotřeba benzínu, a zatím co oni maj litr za 15, my za třicet. A protože pravděpodobně se ceny pohoných hmot odvíjí od kurzu US měny, možná je diktuje USA (do tohodle já nevidim) my tady solíme těžký háky za benál, ale jezdíme ve fábiiích a prakticky polovinu z toho benzínu platíme američanům aby mohli rajtovat v těch dodgích a gcm, nebo gmc či co to je. Takže pokud by i oni jezdily ve fábkách, benzínu by bylo víc a byl by tak levnější i pro nás.
4) radši by platil za benzín 15K, a ten rozdíl by dával na obnovu kosova.
(já bych si ho radši nechal, pozn. autora)

No tak jsem to nějak pochopil :?
Vracím autům život - www.muj-jeep.cz

JEEP Grand Cherokee WJ 4.7 V8
JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8
DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Hopik » čtv, 13 bře 2008 21:08

Amíci kupujou ropu za stejný prachy,jako rafinérky u nás.US vláda si nedovolí na benzín hodit 100% spotřební daně,jako u nás,protože by skončila. :roll:
OPRAVY A PŘESTAVBY OFF ROAD VOZIDEL - Tel.:777 170 724

http:// www.offroad-upravy.cz

http:// www.offroad-kladno.cz

http://www.hoppe-reality.cz
Hopik
Offroad maniac

Příspěvekod Nero » čtv, 13 bře 2008 21:15

Petr, diky, ani sam by som to lepsie nevysvetlil :P

len dodam, ze rozbitie Juhosky a vznik albanskeho Kosova je okrem ineho aj o kontrole buduceho ropovodu z Kaukazu... btw, na obnovu Kosova ani ja dobrovolne nedam ani len mizerny eurocent :evil:

jo, samozrejme to co som tu a aj vyssie napisal, je moj osobny nazor, ktory samozrejme nemusi byt spravny.. :wink:
Jeep GrandCherokee ´96 IronMan
Nero
Návštěvník

Příspěvekod harley » čtv, 13 bře 2008 21:45

Já na spotřebu kašlu já nechci mít jen dopravní prostředek ale zábavu a ta je pro mě ve výkoným a velkým motoru. Nejsem američan a přesto jezdím takovým autem s takovým motorem. Je sice americký ale každý slušný evropský auto,limuzína či sporťák má spotřebu stejnou. Kolik si myslíte,že si vezme takový Ferrari či Lamborghíny? I BMW M3 mýho kolegy,která má ušmudlanejch 3,5L si řekne o dvacku,když se používá její výkon. Takže buďme v odsuzování trochu objektivnější.

Na Kosovo a vůbec celou jugošku bych přispěl až když by tam měly najet buldozery a celj ten problamatickej ksindl schrnou do moře jako potravu rybám a na tom čistým místě se postaví nová země.

www.properform.cz
harley
Offorad ikona

PředchozíDalší

Zpět na Hummer