Suzuki lj80

Představte svůj offroad.

Příspěvekod Easy.cz » pon, 05 pro 2011 05:51

Neboj leskle černou do toho cpát nebudu, přemýšlel jsem dokonce i o té bílé v matu.
Jde o to že jsem na LJčku neviděl barvu která by mu slušela nějak víc než ta bílá nebo okrová. Metly jsou na tom kromě červený fakt ošklivý.
No uvidíme. Kdybys měl nějakej nápad tak klidně řekni :)
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Suzuki LJ 80 :-p (už skoro)
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod DwPetr » pon, 05 pro 2011 19:26

To musíš sám, co tě táhne. Třeba je zajimavá ta žlutá matná na tom krátkým GR ku tady. Já teda bych bílou matnou asi ne e, vypadá to jak obroušený, a nebo zašlý. Barevnou jo. Metalízy a perletě asi ne, to na starejch autech nevypadá. To už musí bejt echt podklad, a to na těch obouchancích není. Já to zavrhl a pujdu do akrylátu, barevnýho. Ten aspoň něco schová. Metla je háklivější.
Vracím autům život - www.muj-jeep.cz

JEEP Grand Cherokee WJ 4.7 V8
JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8
DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Easy.cz » pon, 05 pro 2011 21:27

DwPetr píše:To musíš sám, co tě táhne. Třeba je zajimavá ta žlutá matná na tom krátkým GR ku tady. Já teda bych bílou matnou asi ne e, vypadá to jak obroušený, a nebo zašlý. Barevnou jo. Metalízy a perletě asi ne, to na starejch autech nevypadá. To už musí bejt echt podklad, a to na těch obouchancích není. Já to zavrhl a pujdu do akrylátu, barevnýho. Ten aspoň něco schová. Metla je háklivější.

Jestli myslíš tu Mečounovo 4.2ku. Tak na tu jsem koukal, přemýšlel jsem o něčem víc jak suchá tráva nebo spíš jako barva písku na sahaře ale ta bílá mě láká.
Když to na plnič stříknu pokusně syntetikou v matný a pak to kdyžtak přestříkám na lesklou tak by to nemělo vadit ne?

P.s. Možná by se mi líbilo i něco jako je ta matná černá na ferrari, ale to je moc tmavý, byl bych v tom jak v peci :D
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod DwPetr » pon, 05 pro 2011 22:35

Syntetiku hlavně ne, to je největší zlo. blbě se stříká, hodně práší, strašně pomale schne, rychle ztrácí lesk, je měkká a hlavně se rozpouští, takže další přestříkání čímkoliv jiným je pak problém. Navíc máš omezenou paletu barev, matování, všechno. Je to trápení. K výběru základ RAL... no hnus pane.

To už zamáčkni slzu a vem na to akrylát. Super se stříká, má výdrž, rychle schne, neteče, miliarda odstínů a i finančně tě to nezrujnuje. Nepotřebuješ PPG, ale stačí v pohodě Mobihel, kterej je levnější, ale dostatečně dobrej několikanásobně převyšující potřebu laku na tereňáčku. Navíc na toho tvýho ho tolik nepadne, páč dobře kryje. Tuží se 1:2 a až 1/3 ředidla což znamená, že když vezmeš litr barvy, to bude stát kolem 1100,- dáš do něj 0,5l tužidla, to zas tolik nestojí a 3dcl ředidla, máš skoro 2l barvy k nástřiku, a s tím uděláš plno parády za cca 1500,- +/-. Stejný množstí si budu brát na ZJ. Pravda teda, že počítám se skeletem. A pak dveře. Na kapotu a doplňky jako kliky, panty, šrouby si asi už domíchám.

Ta syntetika stojí taky kolem 170,- pulkilovka tušim, padnou 4, ředidlo.. jseš skoro na litru a budeš se trápit.

Písková matná pouštní, to by taky bylo pěkný. U akrylátu si můžeš nechat namíchat decko (někdo je ochotnej i 0,5 dcl) a můžeš si to zkusit a uvidiš.

Jo teda abych dodal, budu dělat venky i vnitřky. a venek dvoubarevně. Zatím vede sytě žlutej lesk v kombinaci s šedočernou matnou. Šedočerně budou plasty na veřích, prahy, lemy, nárazníky (asi nakonec přece jen budu dělat plechový)

DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Easy.cz » úte, 06 pro 2011 05:51

Dík za radu :wink: byl to jen takovej nápad s tou syntetikou, stejně jsem plánoval že zajdu tady k jednomu chlapíkovi co prodává barvy a zeptám se ho, tak teď už vím že na tohle nemusím :)
Stejně mě ale ta matná bílá láká :) nouvidíme

P.S. jsem na to tvoje zvědavej jak to bude vypadat, hlavně to budeš mít daleko dřív než já :palecnahoru
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod Easy.cz » ned, 26 úno 2012 20:32

Tak zas po dlouhé době drobný pokrok.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak asi takhle.
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod DwPetr » pon, 27 úno 2012 00:08

Jak je to v plniči, tak je nejhorší za tebou 8) :P

DwPetr
Offroad bůh

Příspěvekod Vlcek » pon, 27 úno 2012 06:53

no teda ty jedes a koukam jak ti to jde.-) bude to krasavec kamo,az k vam pojedu,musim se u tebe zastavit a vokouknout to poradne :-) :P
Vlcek
Offroaďák

Příspěvekod Easy.cz » pon, 27 úno 2012 21:04

DwPetr píše:Jak je to v plniči, tak je nejhorší za tebou 8) :P

V plniči je jen vnější, vrchní polovina. Ještě mě čeká spodek a vnitřek.
A samozřejmě dodělat přední část. Do prázdnin to bude, pak nastane peklování s papírama. Už aby to bylo.
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod Easy.cz » pon, 27 úno 2012 21:06

Vlcek píše:no teda ty jedes a koukam jak ti to jde.-) bude to krasavec kamo,az k vam pojedu,musim se u tebe zastavit a vokouknout to poradne :-) :P

Jasně stav se snad to bude zas o kousek dál směrem k nějaký pěkný louži nebo podmáčený louce, nebo krásný stráni. Takovej offsen :)
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod Dejv01 » úte, 28 úno 2012 07:32

A sakra...nejak beres sponu...ja se tri mesice hrabal v druhym trolu a na hr uz nemel casy...
W160-3.3D,HR......pořádná hromada železa alá Hard and Hevy..pohodička klídek
Dejv01
Offroad expert

Příspěvekod Easy.cz » ned, 09 zář 2012 19:45

Tak snad se mi konečně povede nahrát nějaký fotky. Z noťasu mi to bůh ví proč nejde.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Můj sen je, do měsíce lak a úak měsíc na dodělání vnitřností.
Jak to bude s přihlášením začnu pomalu řešit teď nebo příští týden tak držte palce. :palecnahoru
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod Vlcek » ned, 09 zář 2012 20:42

Sekne ti to za volantem :-) moc pekny a musim rict, ze jsi s tim poradne pohnul a jsem rad ze jsem se stavil a videl to osobne.opravdu moc pekna prace :P
na te posledni fotecce to nevypada tak malinky..hehe
Nissan Patrol GR 4,2TD
Vlcek
Offroaďák

Příspěvekod Easy.cz » ned, 09 zář 2012 21:01

Vlcek píše:Sekne ti to za volantem :-) moc pekny a musim rict, ze jsi s tim poradne pohnul a jsem rad ze jsem se stavil a videl to osobne.opravdu moc pekna prace :P
na te posledni fotecce to nevypada tak malinky..hehe

Zas tak moc chválit mě nenmusíš, nejsem tvoje žena, ale dělá mi to dobře.
Má to mouchy na který nejsem hrdej a možná se časem naseru a znova to rozřežu ale teď určitě ne.
Ale jsem hrdej že kromě repase startéru a alternátoru je to výhradně moje práce. A ještě radši jsem že bude končit :palecnahoru
Teď přijde na řadu ten Yak-54 :D
Pavel"Easy"Šulc
-----------------------
Fiat Coupe 2.0 16VT
Easy.cz
Spolujezdec

Příspěvekod Vlcek » pon, 10 zář 2012 20:36

:-D jo to me s extrou330 taky ceka,pac az ji vezmu nahoru,mozna neprezije pristani :-D
Naposledy upravil Vlcek dne úte, 11 zář 2012 17:58, celkově upraveno 1
Nissan Patrol GR 4,2TD
Vlcek
Offroaďák

PředchozíDalší

Zpět na Váš offroad