Master vs. Bety

Zde si můžete vyměnit ostřejší názory, co s offroadem vůbec nesouvisí...

Příspěvekod Master » pon, 24 lis 2008 21:58

prasman píše:Sice jsem od vedle, toto forum jen občas čtu, ale na tohle bych chtěl reagovat, je to tak trochu můj obor.

Tedy co se publikace podobizen jiných týče, tak je to dle občanského zákoníku sice možné, ale pouze za daných podmínek, tedy lze je použít "přiměřeným způsobem pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství".

Nakolik publikace této fotky splňuje výše uvedenou definici dle zákona je diskutabilní. Já bych řekl, že tuto definici nesplňuje, nejedná-li se ovšem o dílo autorské vytvořené za účelem jeho další publikace jakožto uměleckého díla, fotografovaný "objekt" s tím byl srozumněn a ten, kdo jí publikuje má autorská práva (ať již sám dílo vytvořil či autorská práva koupil).

A to se říká, že zákon je pouhým minimem morálky. Podle mého by měla stačit prostá morálka, nikoliv ohánění se zákony, protože gentleman vždy respektuje přání dámy.

Fotku jsem tvořil já za uměleckým účelem. Je to totiž dílo, dalo by se říct i umělecké. A vůbec už mě to nebaví... Gantleman nejsem, ale to o mě každý ví.
R.I.P.
MUTOAUTO by John
Master
Offroad bůh

Příspěvekod prasman » pon, 24 lis 2008 22:04

Master píše:
prasman píše:Sice jsem od vedle, toto forum jen občas čtu, ale na tohle bych chtěl reagovat, je to tak trochu můj obor.

Tedy co se publikace podobizen jiných týče, tak je to dle občanského zákoníku sice možné, ale pouze za daných podmínek, tedy lze je použít "přiměřeným způsobem pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství".

Nakolik publikace této fotky splňuje výše uvedenou definici dle zákona je diskutabilní. Já bych řekl, že tuto definici nesplňuje, nejedná-li se ovšem o dílo autorské vytvořené za účelem jeho další publikace jakožto uměleckého díla, fotografovaný "objekt" s tím byl srozumněn a ten, kdo jí publikuje má autorská práva (ať již sám dílo vytvořil či autorská práva koupil).

A to se říká, že zákon je pouhým minimem morálky. Podle mého by měla stačit prostá morálka, nikoliv ohánění se zákony, protože gentleman vždy respektuje přání dámy.

Fotku jsem tvořil já za uměleckým účelem. Je to totiž dílo, dalo by se říct i umělecké. A vůbec už mě to nebaví... Gantleman nejsem, ale to o mě každý ví.

A tvořil si jí již v té době jako umělecké dílo, které bude publikováno a takto si i poučil fotografovanou a ta s tím souhlasila?
prasman
Špion

Příspěvekod Hombredavid » pon, 24 lis 2008 22:16

Má pravdu předsedo... :palecnahoru
Patrol je skvělý auto...
Hombredavid
Tříkolkař

Příspěvekod Petr4x4 » pon, 24 lis 2008 22:17

Já bych nejraději Mastera udal ...
Obrázek
Petr4x4
4x4exot

Příspěvekod Master » pon, 24 lis 2008 22:19

Podobizny, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy se mohou bez svolení fyzické osoby pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též pro vědecké a umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství. Ani takové použití však nesmí být v rozporu s oprávněnými zájmy fyzické osoby.
R.I.P.
MUTOAUTO by John
Master
Offroad bůh

Příspěvekod shaman » pon, 24 lis 2008 22:20

Pekna, pekna.
Takova zdrava.
A ten chrup.

Vypada, ze jeste nejakej patek vydrzi....

:D
Rob'a'dub
shaman
Provokatér

Příspěvekod Petr4x4 » pon, 24 lis 2008 22:21

shaman píše:Pekna, pekna.
Takova zdrava.
A ten chrup.

Vypada, ze jeste nejakej patek vydrzi....

:D

ale musí se šetřit :D
Obrázek
Petr4x4
4x4exot

Příspěvekod shaman » pon, 24 lis 2008 22:23

bajos píše:.....jo a jinak samana sem zazil v olmiku ......

Nemyslim, ze jsem nekdy byl na nejake akci v Olmiku...
Si me s nekym pletes.

Ja vypadam takhle :

Obrázek
Rob'a'dub
shaman
Provokatér

Příspěvekod Master » pon, 24 lis 2008 22:23

Ale já jsem tu fotku nevložil kvůli hodnocení, ale kvůli tomu, že chtěl low vědět, jestli ji zná...
Tak toho nechte, nebo ji smažu :D
R.I.P.
MUTOAUTO by John
Master
Offroad bůh

Příspěvekod Petr4x4 » pon, 24 lis 2008 22:25

shaman píše:
Ja vypadam takhle :

Obrázek

:P :P :P

jj. celýho tě poznávám.
ale to už je starší fotka ne? :D
Obrázek
Petr4x4
4x4exot

Příspěvekod prasman » pon, 24 lis 2008 22:31

Master píše:Ale já jsem tu fotku nevložil kvůli hodnocení, ale kvůli tomu, že chtěl low vědět, jestli ji zná...

No to je dobrá argumentace. On nemá email? Neexistují SZ? Není ICQ?
prasman
Špion

Příspěvekod Master » pon, 24 lis 2008 22:35

prasman píše:
Master píše:Ale já jsem tu fotku nevložil kvůli hodnocení, ale kvůli tomu, že chtěl low vědět, jestli ji zná...

No to je dobrá argumentace. On nemá email? Neexistují SZ? Není ICQ?

Ty rozuměj jako:
Chtěl jsem se pochlubit svým uměleckým dílem :D
R.I.P.
MUTOAUTO by John
Master
Offroad bůh

Příspěvekod Petr4x4 » pon, 24 lis 2008 22:36

:hadka :hadka :hadka :hadka :hadka
Obrázek
Petr4x4
4x4exot

Příspěvekod beda » pon, 24 lis 2008 22:40

Jakkoliv se účastním vícera for, tak tohle tady mne fakt pobavilo jako máloco před tím. Bety je fakt holka jak má být, tak akorát zpupná, jako holky bejvají. Jenom nevím, jak to ten od vedle myslel s tou dámou, jestli on respektuje přání dámy, tak ho celkem lituju. Ony jsou to celkem bestie, počkej, až ti nějaká vyprdne nějaký děcko, pochopíš proč je v šachu dáma mnohem obratnější než král.
ARO 243
Nissan GR Y61 konečně topení, větrání a servo
beda
Tříkolkař

Příspěvekod harley » pon, 24 lis 2008 22:42

Shaman to je Nekonečný příběh :roll: :lol: .
Fotka je to starší,vždyť když spíval s Kajagoogoo,to je nějakej pátek!

Bety je ale pěkná.Jestli i zbytek je takovej,tak :P :super2

"Hey girl
Move a little closer Coz you're,

To shy shy hush hush eye to eye
To ........... "

:D :D

To sou slova Shamana aka Limahl :lol:
Jeep Wrangler JK Unlimited-X, 3,8 V6 automat, 2,5" Teraflex lift,33"M/T Cooper

www.properform.cz
harley
Offorad ikona

PředchozíDalší