Celní správa

Zde si můžete vyměnit ostřejší názory, co s offroadem vůbec nesouvisí...

Celní správa

Příspěvekod Husky-John » čtv, 25 čer 2009 18:14

Tak si to šinu včera v deset večer břichoplazem z H.K po dálnici domů, a blížím se ke kamiónu.. Jel jsem předpisově, tedy 130, kamion dojel dodávku která jela za jiným kamionem a šoupnul mi to tam. Rychlost mi klesla asi na 115Km/hod. Když jsem míjeli ta dvě auta, všiml jsem si, že dodávka je celní správa, jedoucí jako ten pomalejší kamion 90. Tak jsem si řekl:" kamaráde, po tobě půjdou, když jedeš jak prase"... Ale kamion dokončil předjíždění, já si zrychlil na svých sto třicet a koukám do zrcátka, jestli celníci půjdou po tom rychlíkovi. No a nic..
Jedu dál a zhruba po minutě a předjíždění dalších několika kamionu mně něco dojelo, a nalepilo se mi to na prdel. Nenechám se vyhecovat, tak jsem dokončil předjíždění, a ten "lepidlo" mně začal předjíždět. A kdopak to nebyl? Celní správa.. No udivilo mně že tamtoho nezkontrolovali, ale budiž.. jenže najeli myškou předemně, a okamžitě ubrali plyn a zpomalili mně na necelou stovku.. už jsem hudral, ale říkal jsem si že mně asi vystopnou, a zkontrolují. A nic.. Tak jsem za nimi chvíli jel, a když nic tak jsem dal blinkr a začal předjíždět. A copak neudělali? Myš zase předemně až jsem musel hamtnout na brzdu. A teprve potom dali stopku, a táhli mně za sebou na parkoviště. To už jsem teda byl nastarovanej, nicméně v autě bezesvědka. Tak jsem zastavil, koukli mi na doklady, chtěli vidět kufr a koukali na rezervu. Celou dobu jsem neřekl ani slovo, protože kdybych řekl, tak by tam nic slušného nebylo, ale že jsem nasranej jasně viděli. Pak mi vrátili doklady, a propustili mně.
Nejsem obyčejně sprostý, ale tohle co provedli mně fakt vytočilo, a tímto je nazývám odedneška zmrd.ma.
A ani nevím, jaké mají pravomoci. A mimochodem, předjížděli mně bez majáků, a překročili povolenou rychlost. Oni to můžou?? :twisted:

p.s. není to první zážitek s nimi.. Stejně veselý, jen z jiného soudku, ale tehdy jsem je vyprovodil..
Husky-John
Offroad bůh

Příspěvekod sixfeet.under » čtv, 25 čer 2009 19:06

cau.Něco potdobného se mi taky stalo udělaly par myšek a pak pustily stopku předjížděli mě taky větší rychlostí a když jsem jím potom dával papíry tak jsem jím to řekl a oni řekli že měly majáky puštěné a přitom ne.. chvíly jsem jim to vymlouval ale jakmile řekli že to mám za 1000 kč, že jsem nepustil blinkr při předjíždění a že jsem se zařadil moc rychle před ně(tudíš nebezpečné předjíždění podle nic), tak už jsem mlčel a začal jsem sekat latinu aby to nebylo drašší!! pravomoce mají stejné jako statní policie si myslím... jen s tím že ještě váží atd... takže z toho plyne POZOR na celní správu a sekat latinu a moc nevyskakovat!! :roll: jinak si vždy něco najdou a vymyslí!!! Jsou to prostě Kur..
Nissan Patrol K160 3,3 TD r.v.1986
tel.: 603761806
sixfeet.under
Spolujezdec

Příspěvekod sixfeet.under » čtv, 25 čer 2009 19:07

cau.Něco potdobného se mi taky stalo udělaly par myšek a pak pustily stopku předjížděli mě taky větší rychlostí a když jsem jím potom dával papíry tak jsem jím to řekl a oni řekli že měly majáky puštěné a přitom ne.. chvíly jsem jim to vymlouval ale jakmile řekli že to mám za 1000 kč, že jsem nepustil blinkr při předjíždění a že jsem se zařadil moc rychle před ně(tudíš nebezpečné předjíždění podle nic), tak už jsem mlčel a začal jsem sekat latinu aby to nebylo drašší!! pravomoce mají stejné jako statní policie si myslím... jen s tím že ještě váží atd... takže z toho plyne POZOR na celní správu a sekat latinu a moc nevyskakovat!! :roll: jinak si vždy něco najdou a vymyslí!!! Jsou to prostě Kur..
sixfeet.under
Spolujezdec

Příspěvekod sixfeet.under » čtv, 25 čer 2009 19:07

jejda 2x jsem nechtěl
sixfeet.under
Spolujezdec

Příspěvekod cibusp » čtv, 25 čer 2009 19:20

mě stavěli 2x, poprvý osobákem, chtěli vzorek z nádrže, když to nešlo, tak rozebrat motor, to jsem jim řek že je nenechám na to šáhnout, jedině že si přijede nějakej servis, a ten jim vzorek odebere.. tak se na mě vy.. a podruhý mě stavěli s dodávkou bořenou na pravej předek.. naloženej, tak jen koukli na papíry, zeptali se kde jsem ztreatil světlo a blinkr, , zasmáli se, a nechali mě jet dál... takže zkušenosti dá se říct dobrý...
6 emerickejch + 4 japonský = solidní průser
Jeep Cherokee 4.0 non HO - bastardlift 3-4",30" MT, šnorchlik...
Mišíuši Pajero 2.5TD - long v sérii - svině z jeskyně

!!tel.: 773010585!!
cibusp
Offroad instruktor

Příspěvekod harley » čtv, 25 čer 2009 19:24

Teda,doteď jsem si myslel,že jsou na dálnici jen kvůli kamionům a dálničním známkám.To že maj financové stejný,né-li větší pravomoce než st.Policie,sem věděl ale že takhle vobejdujou,to ne. :roll:
Jeep Wrangler JK Unlimited-X, 3,8 V6 automat, 2,5" Teraflex lift,33"M/T Cooper

www.properform.cz
harley
Offorad ikona

Příspěvekod JOB » čtv, 25 čer 2009 19:33

Na tohle ale i jiný situace je dobrá nějaká malá kamera která nahrává na paměťovou kartu , protože beze svědků jseš vždy v prd*** :twisted:
ARO M-461
Čím dále v terénu dojedeš, tím déle půjdeš pro traktor :D
JOB
Offroaďák

Příspěvekod lebensbesitzer » čtv, 25 čer 2009 19:47

blbý je na tom to, že z přestupku se musíš vyvinit sám, kdežto trestnej čin by ti museli dokázat oni. Takže když člověk bude drzej, tak dostane ještě větší flastr. Nejni od věci někde opustit dálnici a normálně těm srá... ujet a je to. Střílet nebudou, to si kůli takovýhle blbosti nedovolí. A nebo nesouhlasit s přestupkem, nechat je sepsat oznámení pro MěÚ a napsat si k tomu svoje vyjádření. A nešetřit je . . .

Celník nejsem, ale věřte, že vím o čem mluvím.
lebensbesitzer
Tříkolkař

Příspěvekod gustavolafson » čtv, 25 čer 2009 21:05

jak rikas ja ZASADNE s prestupky nesouhlasim a to asi ve trinacti pripadech(a to jsem vzdy prestupek udelal)z toho to sepsali jen 2x,ono se jim do toho moc nechce,z toho to odevzdali jednou a bylo to za tisic takze rada jista NESOUHLASIT NESOUHLASIT NESOUHLASIT
explorer 1997 4.0sohc 152kw
gustavolafson
Autoškolák

Příspěvekod cibusp » pát, 26 čer 2009 11:07

gustavolafson píše: takze rada jista NESOUHLASIT NESOUHLASIT NESOUHLASIT

no si dovolim nesouhlasit, když jsem nesouhlasil naposledy, stálo mě to 31000 a rok života na nohou.., s odůvodněním že jako profi řidič mám takový situace čekat.. :roll: :roll: takže ne vždy se vyplatí nesouhlasit..
6 emerickejch + 4 japonský = solidní průser
Jeep Cherokee 4.0 non HO - bastardlift 3-4",30" MT, šnorchlik...
Mišíuši Pajero 2.5TD - long v sérii - svině z jeskyně

!!tel.: 773010585!!
cibusp
Offroad instruktor

Příspěvekod Hanes » pát, 26 čer 2009 13:27

Mě chytili pitomci jednou, peprnýma výrazama nešetřím v normální mluvě natož, když mě stopli takováto vemena, ze začátku jsem mluvil slušně a ukázal jim nákladový prostor dodávky (vercajk, lešení........), měli připomínky, tak jsem je začal prcat já, ať mi dají pokoj a začnou dělat to, co mají, kontrolovat mezinárodní dopravce hlavně jiných (východních) SPZ.............
Byli drzí jak svině, tak jsem po nich chtěl vědět služební čísla a už se začli klidit, že to tak nemysleli, že to mají taky v náplni práce. Už jsem je neposlouchal, nastartoval a odjel do řiti. Jak se říká, pokud se člověk neuživí v normálním životě, tak jde k policajtům a obdobným pitomcům.
ISUZU fan
Tel.: 737 004 223
Hanes
Offroad bůh

Příspěvekod Flare » pát, 26 čer 2009 13:41

Obávám se, že pravomoci Celní správy nejsou až tak široké jak to je tady uvedené.

Obecně platí, že celníci mohou např. podle zákona 185/2004 zjišťovat, zda není převáženo zboží, které uniklo celnímu dohledu, tedy to, které bylo na území EU propašováno a nyní se pohybuje po našem území. Celníci mohou zastavovat vozidla také v souvislosti s jinými svými úkoly, např. mohou kontrolovat dálniční známky, dohlížet na dodržování veterinárních předpisů. Tuto svou novou pravomoc mohou uplatnit pouze tehdy, pokud podle určitého zákona mají na určitou oblast dohlížet. Celníci mohou také kontrolovat technický stav vozidel a jízdních souprav a provádět jejich kontrolní vážení.

Jejich úkolem není, že mají řešit dopravní přestupky typu nedání blikačky nebo vysoká rychlost - nejsou to oblasti, na které jim zákon umožňuje dohlížet. Proto osobně bych s nimi podobné věci neřešil, požadoval sepsání protokolu a případně řešil ve správním řízení.
Flare

Nissan Patrol GR Y61 2.8TD LWB
Flare
Spolujezdec

Příspěvekod BigTwin Jirka » pát, 26 čer 2009 16:02

Husky-Johne, celník je půl fízla, co bys jako od něj očekával rozumného?
LR SIII 240D
ASSHOLES IN MIRROR ARE BIGGER THAN THEY APPEAR!
MOPAR or NO CAR!
BigTwin Jirka
Offroad bůh

Příspěvekod gustavolafson » pát, 26 čer 2009 21:59

cibusp píše:
gustavolafson píše: takze rada jista NESOUHLASIT NESOUHLASIT NESOUHLASIT

no si dovolim nesouhlasit, když jsem nesouhlasil naposledy, stálo mě to 31000 a rok života na nohou.., s odůvodněním že jako profi řidič mám takový situace čekat.. :roll: :roll: takže ne vždy se vyplatí nesouhlasit..

pochopitelne esli nekoho ozralej prejedes,muzes nesouhlasit jak chces!!!!!!predpoklada se snad neco jineho v teto diskusi bo ne?? 8)
gustavolafson
Autoškolák

Příspěvekod gustavolafson » pát, 26 čer 2009 22:00

no si dovolim nesouhlasit
a stejne nesouhlasis :D
gustavolafson
Autoškolák

Další

Zpět na Ring smrti