Kosovo-o čem se nemluvilo

Našli jste na internetu zajímavou offroad stránku? Tak sem s ní.

Kosovo-o čem se nemluvilo

Příspěvekod Milan » pon, 16 čer 2008 19:32

Stojí za schlédnutí,koho tohle téma zajímá.
http://www.youtube.com/watch?v=sU_PzuJ1 ... re=related
http://www.zvraceny.cz/video/2772-uloupene-kosovo

Zajímavá spravedlnost světového četníka.
Fiat Ducato 2,5TD 4x4 origo SteyrPuch
Gaz 69 1,1 zůžený zkrácený
Jeep Grand Cherokee 5,2
Bronco 1 XLT V8 5,0 EFI
602430165
Milan
Offroad instruktor

Příspěvekod mimouch » pon, 16 čer 2008 20:18

Ani se na to nekoukám, už jen z tónu Tvého komentáře jsem chytil o co jde.

Každou událost lze interpretovat z různých úhlů pohledu a to často zcela protichůdných....

Je na každém, jak si to v hlavě srovná, kolik si k tomu najde skutečně relevantních informací atd.

Takže tohle jsou jen nicneříkající sračky na Youtube....
Nissan Patrol GR 4,2D
mimouch
Offroad bůh

Příspěvekod Milan » pon, 16 čer 2008 20:47

Ani bych neřek.
Co jsem tam viděl na vlastní oči mě tak nějak stačilo k utvoření
vlastního názoru v kontrastu s tím,jak se to servírovalo a servíruje v našich médiích.Jeden můj příbuznej byl služebně v Bělehradu,když tam
NATO hrdinně bombardovalo ,,vojenské cíle".
Jak říkáš,nechá se na to dívat z různých úhlů pohledu.
Jeep Grand Cherokee 5,2
Bronco 1 XLT V8 5,0 EFI
602430165
Milan
Offroad instruktor

Příspěvekod Hombredavid » pon, 16 čer 2008 20:53

Jojo Veškrnovo humanitární bombardování.... To je výrok století......
Patrol je skvělý auto...
Hombredavid
Tříkolkař

Příspěvekod shooter » pon, 16 čer 2008 21:49

panové možná bych někde našel fotky (jsou sice v papírové formě) jak se roztavil mazutový kotel v elektrárně v bělehradě
Je to hnus ve jmenu něčeho vidělávají prachy na válce někde daleko od svého domova
Jsem sice Hodně militantní člověk ale tohle je hnus
shooter
Čtyřkolkař

Příspěvekod Romik » pon, 16 čer 2008 22:50

Milane atd., nějak jsem nepochopil , co tím mělo být řečeno ............Umím číst mězi řádky , ale tady nečtu , není co. Cožpak tento debilní konflikt vyvolali amíci ? A nebo ho vyvolali komunisti násilným sjednocováním něčeho , co nešlo ? Vždyť my si jen můžeme děkovat , že jsme národ povalečů , lenochú a Švejků , jinak se střílelo díky komančům i tady
STK na M1, N1, O1 a O2 , T a OT, dovozy a hlavně OFFY ............
Romik
Offroad bůh

Příspěvekod Milan » úte, 17 čer 2008 07:36

Není co číst mezi řádkama.To je jen pohled na události v Kosovu
z druhé strany,z té srbské který si nepřečteš v našem tisku a ani ho
neuvidíš v naší televizi.
A amíci-můj názor na jejich zahraniční politiku jsem tu prezentoval
a i tady se vyznamenali.Pokud chtěli opravdu pomoct zabránit vyvražďování a genocidě,měli na to dost času.Ale oni začali uboze bombardovat srbsko.Kristepane komu nejvíc ublížili,militantním srbům,
ani h....odnesli to jako obvykle Ti co nemají s válkou nic společného
civilní obyvatelstvo.Jakože jsou dodnes v srbsku místa kde se po genocidě
německé armády z druhé světové války nedoporučuje jezdit s D na zadku,tak teť přibili místa kde není radno mávat americkou vlaječkou.
K samostatnosti Kosova-nepřipadá Vám to jak mnichov a sudety.
Jak může někdo v této době někomu sebrat kus území vyhnat z něho jednu národnost a vyhlásit na něm svůj stát když historicky toto nikdy nebylo.Zdá se že zase jsme si všichni rovni a někteří jsou díky zájmům světového četníka opět rovnější.Holt srbové si před ním nesedli na zadek
a tak je to jak to je.
A ostatně,je to jako každá válka jedno velký svinstvo.
Jeep Grand Cherokee 5,2
Bronco 1 XLT V8 5,0 EFI
602430165
Milan
Offroad instruktor

Příspěvekod Romik » úte, 17 čer 2008 08:10

Ale přece amíci nezačali bombardovat svévolně ..................to jako že si řekli : sakra , já bych si zabombardoval , není někde ve světě zrovna něco ..........? To snad byla širší dohoda OSN a NATO. A já osobně bych nestál ani na straně Srbů a ani Kosova..........to si myslím , že je příliš složité a to i pro ně samotné , mají v tom taky chaos a každý hájí svoje........... :palecdolu
Romik
Offroad bůh

Příspěvekod zmyleny » úte, 17 čer 2008 08:33

chvili jsem premyslel, jestli mam na tohle tema vlastne reagovat,
za prve si myslim, ze tohle tema se naseho fora moc netyka, za druhe nevim proc se nad ti milane tak rozohnujes,
mimouch ti to napsal naprosto presne,
......Každou událost lze interpretovat z různých úhlů pohledu a to často zcela protichůdných....

Je na každém, jak si to v hlavě srovná, kolik si k tomu najde skutečně relevantních informací atd.

Takže tohle jsou jen nicneříkající sračky na Youtube....

mozna by jsi mel min sledovat "bombasticke" informace nasich sdelovacich prostredku a pokud te neco zajima, hledat i jine zdroje,
ono by te pak neprekvapilo, ze informace je velka zbran, ktera je bezne pouzivana ve "smyslu pravdy" jak to komu vyhovuje
nemusis mit jen za priklad kosovo, momentalne pusobim v afghanistanu, vazne si myslis, ze mas veskere pravdive informace o tomto konfliktu? nebo ze u nas doma je vse popisovano pravdive a realne? za par let jiste opet nekoho rozohni, ze cetl neco jineho v novinach,
mozna to beru osobne nebo na to mam proste vlastni nazor, ktery jsem si neziskal ani z medii ani z druhe ruky, pobyval jsem na balkane dohromady 14mesicu, mel jsem moznost stykat se s obyvatelstvem nejen albanskym, ale i srbskym, slysel jsem verzi z obou stran, pomluvy na tu "druhou" stranu,
dodnes se stykam s jednim srbskym novinarem, ktery zije nyni u nas v cechach, fakt se moc tesim na nasi dalsi rozpravu o balkane, protoze je to clovek, ktery ma v tomto smeru jasno, je to srb, ale snazi se na to divat nestrane, sbira informace o tom co se tam delo a deje,
bohuzel, jsme lide, v kazde dobe jsou na zemi valky "ve jmenu pravdy" ale povetsinou za ziskanim moci, financi,
asi nejlepsi pro ziskani prehledu a informaci je se dane udalosti zucastnit, pokusit se udrzet si chladnou hlavu, divat se na situaci nestranne, ale ani tohle ti nezaruci, ze ziskas informace o tom jak to probiha, protoze neznas presne historii, nepochopis mentalitu toho naroda ci skupiny
kdyz chces vedet jake jsou plaze v italii, nejlepsi je si tam zajet, udelat si opravde realny pohled a vlastni nazor
no nic, klidne o tom s kymkoli pokecam nekde v hospudce u piva...
když se kácí pes
tak lítají řízky .... :lol:

Jeep Grand Cherokee WJ 2,7crdi
zmyleny
Offroad bůh

Příspěvekod low » úte, 17 čer 2008 11:03

nejaky clanek relevantni k tomu je zde http://www.novinky.cz/clanek/140961-ct-vahala-s-dokumentem-o-kosovu-objevil-se-na-internetu.html
a tady vcetne rozhovoru http://aktualne.centrum.cz/kultura/televize/clanek.phtml?id=607992

sam jsem se minuly tyden z kosova vratil a ono vse je trosku jinak nez se pise v novinach, stejne tak jako v palestine
low
Spolujezdec

Příspěvekod Milan » úte, 17 čer 2008 12:51

Romik píše:Ale přece amíci nezačali bombardovat svévolně ..................to jako že si řekli : sakra , já bych si zabombardoval , není někde ve světě zrovna něco ..........? To snad byla širší dohoda OSN a NATO. A já osobně bych nestál ani na straně Srbů a ani Kosova..........to si myslím , že je příliš složité a to i pro ně samotné , mají v tom taky chaos a každý hájí svoje........... :palecdolu

V tom s tebou souhlasím prasárny páchali obě dvě strany.

Zmýlený-nečerpám z tisku,když jsem byl po válce poprvé v YU
ty jak píšeš jsi tam strávil daleko víc-tak mé pocity z dosahu této
války byli úplně někde jinde než při pohledu do televize.
Vlastně kam jsi se podíval,tak vypálený baráky a kříže hrobů.
Vyjedeš na kopec,vemeš dalekohled a kolem sebe vidíš jen
zkázu.Etnicky čisto.
Teprve když to vidíš na vlastní oči tak se ptáš,jak je možné něco takového
v 21století.Když se dáš s někým do řeči,co mu máš říct na otázku
proč jste nám nepomohli,prosili jsme o pomoc celý svět.
Kde byla slavná OSN a světový četník.Neberme rezoluce ale výsledky.
Je to prostě na h.....
Kam to došlo,je samostatné Kosovo,precedens o kterém asi ještě uslyšíme.Mezinárodní síly tam budou operovat možná jednu generaci,protože pokud by odešli tak to začne nanovo,nezaměstnanost
šílená,denně tuny humanitární pomoci a kdo to zaplatí-my všichni EU.
Tak teda to nějak nechápu.
Jeep Grand Cherokee 5,2
Bronco 1 XLT V8 5,0 EFI
602430165
Milan
Offroad instruktor

Příspěvekod zmyleny » úte, 17 čer 2008 13:06

ono to na cloveka vzdycky jinak zapusobi, kdyz to vidis na vlastni oci, to je jasne,
bohuzel je to politika a zmena hned tak neprijde, je to smutne ale je to tak,
proto ja casto rikam lidem u nas doma jednu vec,
budte radi, ze zijete ve stredu evropy, a dekujte bohu, ze nas klidny rozchod se slovaky (ja proti slovakum nic nemam, ale stalo se to) dopadl jak dopadl, stacil nejaky radikal, ktery by chtel zazarit a mohlo byt to same u nas,
nevim jak by se lidi s kteryma se denne potkavame tvarili na to, ze jim za mestem vyrostla americka, britska, italska, zakladna,
cizi vojaci by jim narizovali jak maj zit, jak maji dodrzovat predpisy, prohledavali by nam domy, hledali zbrane,
asi bych byl jeden z tech co by sli proti nim
ja vim, je to temer katastroficky scenar, ale jak moc se lisi od jinych konfliktu, ktere se nevyresily mirove,
proto rikam, budme radi ze to tak dopadlo, muzem zit v klidu,
když se kácí pes
tak lítají řízky .... :lol:

Jeep Grand Cherokee WJ 2,7crdi
zmyleny
Offroad bůh

Příspěvekod Romik » úte, 17 čer 2008 13:25

zmyleny píše:ono to na cloveka vzdycky jinak zapusobi, kdyz to vidis na vlastni oci, to je jasne,
bohuzel je to politika a zmena hned tak neprijde, je to smutne ale je to tak,
proto ja casto rikam lidem u nas doma jednu vec,
budte radi, ze zijete ve stredu evropy, a dekujte bohu, ze nas klidny rozchod se slovaky (ja proti slovakum nic nemam, ale stalo se to) dopadl jak dopadl, stacil nejaky radikal, ktery by chtel zazarit a mohlo byt to same u nas,
nevim jak by se lidi s kteryma se denne potkavame tvarili na to, ze jim za mestem vyrostla americka, britska, italska, zakladna,
cizi vojaci by jim narizovali jak maj zit, jak maji dodrzovat predpisy, prohledavali by nam domy, hledali zbrane,
asi bych byl jeden z tech co by sli proti nim
ja vim, je to temer katastroficky scenar, ale jak moc se lisi od jinych konfliktu, ktere se nevyresily mirove,
proto rikam, budme radi ze to tak dopadlo, muzem zit v klidu,

:palecnahoru
Romik
Offroad bůh

Příspěvekod Milan » úte, 17 čer 2008 19:06

Jo,zmýlený,tak to máš svatou pravdu.
Jeep Grand Cherokee 5,2
Bronco 1 XLT V8 5,0 EFI
602430165
Milan
Offroad instruktor

Příspěvekod BigTwin Jirka » úte, 17 čer 2008 19:26

Hodně hloupě nadnesené téma, jen co je pravda. Jen tak pro úplnost by bylo možná vhodné přiložit podobně "objektivní" pohled lidí žijících v Bosně, Chorvatsku, Kosovu a z ostatních míst, kde řádili Srbové. Je až úchylné se v tom vyžívat tak dlouho po válce, kdy se i zúčastnění snaží s bolestí zapomenout. Možná, že měl autor podobné skvělé a objevné myšlenky prezentovat v počátcích války na půdě OSN, EU a podobných sračkových institucích, které se (na rozdíl od těch pitomých amíků) ze svých oken dívali, jak se dole na ulici vraždí lidé.
LR SIII 240D
ASSHOLES IN MIRROR ARE BIGGER THAN THEY APPEAR!
MOPAR or NO CAR!
BigTwin Jirka
Offroad bůh

Další

Zpět na WWW