Pete awd - ZJ 5.2

Představte svůj offroad.

Pete awd - ZJ 5.2

Příspěvekod pete awd » úte, 05 led 2016 16:20

Všechny zde zdravým a jelikož je začátek roku tak přeji vše nej a ať se v tomto roce daří.
Kde bych tak začal, asi tak zhruba před 2 roky sem se zde zaregistroval. Navedlo mě nato navštěvování Subarufanclubu a jeho více Off členové a také moji kamarádi řádíci se Samcema.
Sbíral sem zde informace a rady všeho možného od lokalit ,cestování a výběr Offu až po témata s neoffroadovým obsahem.
Tak sem tu také našel asi před ½ rokem Jeepa v off úpravě od uživatele Trosky ale cena byla tehdy vyšší a mě mezitím také díky práci v zahraničí nějaký ZJ i XJ uteklo. Před cca 2 měsíci sem se rozhodl kontaktovat Troskyho (nick z OffFora) ten mi vyšel ve všem vstříc a po návratu do čech sem ho od něho za předem sjednanou/sníženou cenu koupil. Jeho přístup byl vážně dobrej, evidenčka i přepis společně s ním v Plzni smlouva připravená rozumná, navíc uhradil evidenčku a na cestu mě ponechal v rádiu svou Sd kartu s muzikou.Tu sem si však moc nepouštěl a dopřával sem si nádherný zvuk 8 hrnku.
Úpravy s kterýma se auto pořídil:
Jedná se o ZJčko před FL 1995 5,2 V8 s LPG najeto 209tis a asi budou poctivý.
LPG osazováno předchozím majitelem v roce 2012 tuším. Můžu mrknout do papírů.
Co se interiéru týče, tak spíš horší průměr. Sedačka řidiče vysezená a obecně interiér je adekvátní ke stáří vozu.
Jsou tam měněný repro za bose vpředu a nějaký Panasonic tušim vzadu + subwoofer se zesilovačem, ale není to žádný super zvuk jako jsem zvyklý v audio upravených autech, nicméně oproti originálu nebe a dudy.
Dál tam je CB vysílačka a rádio s malým lcd na CD, usb + microsd.
4" komplet Rough Country podvozek včetně ramen, stabilizátorů, tlumičů, pružin,atd. Navíc jsem dokupoval přední horní ramena štelovací tuším ta samá značka.
4.88 převody v difech + zadní true trac automatická uzávěrka.
Přední homokynetické poloosy vyměněny za kříže. Svítí ABS kontrolka, protože jsem dal kříže bez ABS.
Pevnostní nárazníky - kvůli nájezdovým úhlům zvoleny trubkové. Použity silnostěnné 6mm trubky.
Prodloužení panharadek a ostatní věci nutné k takovému liftu také.
Ostatně dělal to celé včetně převodů PetrF, takže funkčnost zaručena.
Podložky pod kola.
Přední brzdy jsem dával nový kotouče + desky, zadek jestli si pamatuju jen desky, ale ručka nefunkční, chybí pakny tuším.
Kola 33x12,5x15 BFG KM1 - vzorek cca 8-9mm
Šnorch + KN filtr.
Výfuk: Magnaflow zadní tlumič, katík vyndanej. Vývod pod auto. Zvuk moc pěknej.
Já jsem auto dodělal loni na jaře, takže na lift kitu a převodech najeto cca 3-4000km.
Dělané lemy blatníků z plechu + studnářská pěna a přetaženo kitem se skelným vláknem a normálním na konec. Přední jsou v poho a zadní trochu praskly ve spoji a to jen díky bouchání s dveřma, ale myslím že to nevadí.
Lak na autě je taky novej, loni stříkáno.
Auto má LPG zapsaný v TP.
Já osobně mám auto dva roky a v podstatě jsem na něm jenom makal a jízdy moc neužil. Najel jsem na něm za ty dva roky něco kolem 8000 km.
Rozvodka NP249 - dokupoval jsem tam více zubé kolečko na převod do tacho, aby to neukazovalo 100 když se jede 20
Náplně vyměněny včetně oleje a filtru v automatu když byly dělaný převody + lift.

j1.jpg
j1.jpg (33.9 KiB) Zobrazeno 2153 krát

j2.jpg
j2.jpg (34.64 KiB) Zobrazeno 2153 krát

Já se teď chystám ze začátku na nějaké drobnosti výměna mot.oil, chlad.kapal., zadní kotouče+desky+osadit pakny ručky a hlavně vyřešit el.radia,CB a strácející se proud po chcípnutí/zamčení stále něco žere.
Poté v blízké době montáž sníženého tažného (3-3.5t) a navyjedla v předu,s tím možná související předělání pev.nárazníků z pásovyny a jeklů, to samé pev.prahy. V neposlední řadě nákup 2.sady kol s T3.
Něco vzládnu dle rad a návodů, ostatní nechám udělat od skušenějších/šikovnějších.
Takže Offu zdar a objem ničím nenahradíš.
Subaru Outback 05 (lpg) 2.5 H4 121Kw 5°Mt Hi/Lo At16"CCC
Jeep ZJ 95 (lpg) 5.2 V8 155Kw QD 4"lift RC Mt 33"BFG
pete awd
Špion

Zpět na Váš offroad